Constanta Slovakia s.r.o.
All rights reserved to Constanta Slovakia s.r.o.
                                                                  Pillitteri        Vinárstvo Pillitteri je považované za jedného z najväčších svetových výrobcov ľadových vín. Nachádza sa neďaleko svetoznámych Niagarských vodopádov, priamo v srdci kanadského vinárskeho regiónu Ontário.
                   
       
       Heslo vinárstva Pillitteri je jednoduché – vyrábať čo najlepšie vína z čo najlepšieho hrozna, ktoré sa v oblasti Niagara urodí. Vďaka tomuto prístupu získalo vinárstvo viac ako 450 medailí v rôznych domácich a zahraničných súťažiach, a to vrátane vysokých ocenení ich špičkových ľadových vín. Rodinný záväzok pestovať a dorábať víno mimoriadnej kvality a charakteru je zhmotnený v každej fľaši, ktorá nesie meno Pillitteri. Zo širokej škály produktov vinárstva Pillitteri ponúkame predovšetkým ľadové vína, ktoré tvoria absolútnu špičku svetovej produkcie vinárstva a ďalej sladké vína, označované ako „ neskorý zber „
Late Harvest ( sú pripravované druhým lisovaním z hrozna použitého na ľadové vína a následne potom rovnakou technológiou ako v prípade ľadových vín ).
                 
       
        Hrozno na výrobu ľadového vína sa zbiera v momente, keď teplota klesne - mínus 8°C, alebo nižšie. Prírodne zmrazené hrozno sa zberá ručne, lisuje sa a výsledkom je intenzívna šťava s vysokou koncentráciou cukrov, kyselín, chutí a vôní. Výťažok je samozrejme oveľa menší ako u väčšiny ostatných vín – na jednu fľašu ľadového vína je potrebné až 10x viac hrozna ako na fľašu bežného vína. Celý proces výroby ľadového vína je veľmi ťažký a náročný – extrémne podmienky pre zber, ako aj technologická zložitosť riadenia kvasného procesu.

       
        Výsledné víno má vysoký obsah cukrov, nízky obsah alkoholu, prekvapivo výrazné kyselinky a je plné sladkosti a intenzívnej chuti. Ochutnaním ľadového vína Pillitteri objavíte unikátnu škálu vôní, chutí od medovo broskyňovej a marhuľovej až po chuť tropického ovocia ( mango a pod ).